Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#556 Mezikvartálně se prodejní ceny nových bytů ve 2Q zvedly o zanedbatelných 0,02 %

12. srpna 2022 (16:00) - Praha - Nové byty

Ve druhém čtvrtletí dostála cenová dynamika trhu díky klesající nabídce změn. Nabídkové ceny meziročně ještě stále rostly, tempo zdražení však podstatně slábne. U prodejních cen se růst zcela zastavil. Vyplývá to ze společné analýzy společností Trigema, Skanska a Central Group.

Mezikvartálně se prodejní ceny zvedly o zanedbatelných 0,02 % na výsledných 145 783 Kč/m2 (nárůst o 34 Kč). V meziročním srovnání jsou však ceny prodávaných bytů vyšší o 23 %. Letmým srovnáním cenový nárůst kopíruje plošnou cenovou inflaci.

Vývoj průměrné ceny za m2 nových bytů v Praze 2012-2022

V metropoli nadále rostou průměrné nabídkové ceny ještě volných nových jednotek, a to na 152 051 Kč/m2. Oproti předchozímu období, kdy jsme naměřili cenu 149 255 Kč/m2, jde o 1,9% navýšení. Meziročně jde o skoro pětinový skok (+17,5 %).

Z cenového vývoje trhu vyplývá, že rozdíl mezi nabídkovou a poptávkovou cenou se opět výrazně snížil a aktuálně činí 4,3 %.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!