Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#561 Nabídka secondhandových bytů mezikvartálně vzrostla o 800 jednotek

24. srpna 2022 (17:00) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Od poloviny roku 2019 docházelo podle analýzy společnosi Trigema k postupnému poklesu nabídky dostupných bytů určených k sekundárnímu prodeji. Od začátku roku 2022 však nabídka začala opět stoupat.

Mezikvartální srovnání ukázalo, že počet nabízených secondhandových bytů byl ve 2Q 2022 vyšší o 800 jednotek (+19 %). V meziročním srovnání pak šlo o 6% nárůst. Pravděpodobné důvody můžeme hledat zejména v rapidním nárustu úrokových sazeb, který mohl odradit část zájemců od koupi nemovitosti. Zřejmě se na trh začínají dostávat nemovitosti majitelů, kteří v nich mají vázaný kapitál, popřípadě jde o předpovídaný odliv ruských majitelů. Někteří nabízející již mohou spekulovat na pokles trhu a budou se snažit prodat ještě za aktuálních cen.

Nabídka a průměrné ceny za m2 dostupných secondhandových bytů v Praze (2016-2022)

Výrazný pokles v zájmu kupujících se již začal odrážet na nabídkových cenách, které oproti minulému kvartálu mírně klesly o 1,45 %. Meziročně však průměrná jednotková nabídková cena vzrostla o 7,5 % na 127 862 Kč/m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!