Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#562 Nejbohatší nabídka secondhandových bytů byla ve 2Q na Praze 4 (17 %)

26. srpna 2022 (17:00) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Nejvíce lokalit s podílem alespoň 10 % nabízených bytů k sekundárnímu prodeji bylo ve druhém čtvrtletí ve východní části metropole. Jednalo se o Prahu 4 (17 %), Prahu 9 ( 13 %) a Prahu 10 (13 %). Nejvíce nových secondhandových bytů přibylo na Praze 4, 7 a 8. Výrazný pokles nabídky nastal na Praze 1 a 2, což může souviset s návratem turistů do Prahy a využíváním bytů v centru na krátkodobé pronájmy Airbnb. Vyplývá to z analýzy společnosti Trigema.

Plošná průměrná cena bytu k sekundárnímu prodeji v Praze aktuálně činí více než 9,1 mil. Kč. Oproti minulému kvartálu klesla o více než 400 tisíc, tj. 4,4 %.

Nabídka dostupných bytů k sekundárnímu prodeji v Praze (2Q 2022)

Kromě Prahy 1, kde lze najít najdeme extrémně vysoký cenový průměr bytů, hledejme nejdražší byty stále v Praze 2, 6 a 7, kde průměrná cena přesahuje 10 mil. Kč. Největší pokles nabídkové ceny za m2 nastal na Praze 6 - ceny klesly o 3,7 %. V ostatních částech Prahy se pokles pohyboval od 0,3 % (Praha 1) do 2,4 % (Praha 9).

Nejnižší ceny jsou dlouhodobě v městských obvodech Praha 4, 9 a 10, což potvrdil i aktuální kvartál. Zde je stále průměrná jednotková cena nabízených bytů lehce pod 110 000 Kč/m2, nicméně i zde byla pokořena průměrná absolutní cena 7,0 mil. Kč. Nižší cena je dána kvalitativně nižším standardem nabídky, zejména z důvodu vysokého počtu bytů v panelové zástavbě.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!