Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#563 V meziročním srovnání klesl počet nabízených nájemních bytů o dvě třetiny

29. srpna 2022 (16:00) - Statistiky - Praha - Nájmy

Od počátku roku 2021 dochází k postupnému snižování zásoby dostupných bytů k dlouhodobému nájmu. Vyplývá to z analýzy společnosti Trigema. Důvodů tohoto jevu může být několik: postupný návrat do normálního života po covidové pandemii, návrat studentů do hlavního města nebo vysoké ceny bytů určených k vlastnickému bydlení, které jsou pro střední a nižší třídu neakceptovatelné. K těmto jevům se navíc koncem letošního února připojil příliv ukrajinských uprchlíků, který poptávku po nájemním bydlení dále zvýšil. Nezanedbatelný je také opětovný odliv dlouhodobých nájmů do segmentu krátkodobých.

V meziročním srovnání klesl počet nabízených nájemních bytů o dvě třetiny. Nutno říct, že vysoké číslo poklesu je způsobeno srovnávací základnou, která byla skokově navýšena z důvodů pandemie. Aktuálně je v nabídce mírně přes 5 200 bytů, což je, stejně jako v předchozím kvartále, nejnižší množství od roku 2016.

Nabídka dostupných bytů k nájmu v Praze (2016-2022)

Snižující se nabídka, resp. zvyšující se poptávka, se zároveň odráží v cenové hladině nájmů, která se vyšplhala na maximum za měřené období (od roku 2016). Aktuální průměrná jednotková cena nájmu činí 360 Kč/m2 hrubého nájmu. To je o 15 % více než ve stejném období roku 2021. Do budoucna je pravděpodobně potřeba počítat s dalším růstem tohoto ukazatele.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!