Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#575 ČSÚ: Průměrný český byt je čtyřpokojový

30. září 2022 (16:00) - Regiony - Praha - Nové byty - Secondhandy

Průměrný byt v Česku má i s kuchyní skoro čtyři místnosti. Vyplývá to z dat loňského sčítání Českým statistický úřad (ČSÚ). Kuchyň jako samostatnou místnost má podle něj více než 2,9 milionu bytů na území ČR, což je přes 70 % průzkumem „zmapovaných“ obydlených bytů.

Průměrný počet obytných místností (včetně kuchyně) na jeden byt loni dosáhl podle ČSÚ hodnoty 3,9. Největší část tvoří při započtení kuchyně byty se čtyřmi místnostmi, kterých je 1,3 milionu. Bytů s pěti a více místnostmi je 1,2 milionu a necelý milion bytů disponuje třemi místnostmi. V České republice bylo podle sčítání loni 4,48 milionu obydlených bytů, o 9,1 % více než v roce 2011. ČSÚ už v červenci uvedl, že podle rozlohy jsou v Česku nejčastější byty s plochou 60–79 m2. Loni jich v celé zemi bylo téměř 1,2 milionu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!