Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#581 Průměrné nabídkové i prodejní ceny nových bytů v Praze i ve 3Q nadále rostly

21. října 2022 (17:00) - Praha - Nové byty

Ceny nových bytů v Praze ve 3. čtvrtletí nadále rostly, průměrná prodejní cena dosáhla 147 884 Kč/m2, nabídková 154 181 Kč/m2. To je meziročně o 17, resp. 12 % více. Důvodem je skokový růst nákladů, především energií a stavebních materiálů, dlouhodobě nedostatečný počet povolovaných bytů k výstavbě a limitovaná nabídka, kterou navíc bude oslabovat odkládání nových projektů kvůli nejistotě na stavebním trhu. Vyplývá to ze společné analýzy společností Trigema, Central Group, Skanska a Flat Zone.

Ceny nových bytů budou podle analýzy v nadcházejících obdobích stagnovat okolo 145–150 000 Kč/m2. Mírný pokles cen je pravděpodobný u starších bytů, který bude reflektovat horší standard a vyšší energetickou náročnost. „Během letošního roku dochází k cenové stabilizaci a od konce 1. čtvrtletí nepřekročil růst 2 %. Nevidíme však prostor pro pokles cen u nových bytů, a to zejména z důvodu bezprecedentního růstu cen u klíčových vstupů, jako jsou stavební materiály, ceny energií, pozemků, a také nedochází k zefektivnění zdlouhavých povolovacích procesů s cílem pravidelného doplňování nabídky novými projekty. Současná nejistota, obavy z dalšího růstu nákladů a odkládání projektů se může ve spojení s pomalým povolováním výrazně propsat v nabídce, a tedy i prodejních cenách v budoucnu,“ míní předseda představenstva Skanska Residential Petr Michálek.

Vývoj průměrné ceny za m2 nových bytů v Praze (2012-2022)

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!