Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#587 ČSÚ: Stavební produkce se meziročně udržela na loňské úrovni, klesla o 0,4 %

4. listopadu 2022 (17:00) - Stavebnictví - Regiony - Praha

Stavební produkce v srpnu reálně meziročně klesla o 0,4 %. Meziměsíčně byla vyšší o 1,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 9,1 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 6,3 %. Meziročně bylo zahájeno o 12,0 % bytů méně. Dokončeno bylo o 60,9 % bytů více.

„Stavební produkce v srpnu po pěti měsících meziměsíčně vzrostla o 1,4 % a růst se odehrával v obou segmentech. Meziročně se udržela na loňské, poměrně slušné úrovni a klesla pouze o 0,4 %. Růst stavební produkce dále tlumí vysoké ceny stavebních prací i materiálů,“ říká Radek Matějka, ředitel odboru statistiky zemědělství. Produkce v pozemním stavitelství se ve srovnání se stejným měsícem minulého roku zvýšila o 0,1 %. Produkce inženýrského stavitelství meziročně klesla o 1,4 %.

Stavební úřady vydaly 7 425 stavebních povolení, meziročně o 9,1 % méně. „Orientační hodnota stavebních povolení dosáhla 38 mld. Kč a meziročně klesla o 6,3 %. Loni v srpnu bylo ale povoleno větší množství velkých staveb. Po jejich odečtu by orientační hodnota meziročně rostla o 15 % a růst by si zachovala i po zohlednění cenového vývoje,“ vysvětluje Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby.

Počet zahájených bytů meziročně klesl o 12,0 % a dosáhl hodnoty 4 025 bytů. Počet dokončených bytů meziročně vzrostl o 60,9 % a činil 3 639 bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!