Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#588 Během 3. čtvrtletí 2022 přesáhly investice do komerčních nemovitostí 368 milionů eur

7. listopadu 2022 (16:00) - Regiony - Praha - Finance

Za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl objem investic do komerčních nemovitostí v Česku 1,68 miliardy eur, meziročně vzrostl o 35 %. Na trhu je však patrný pokles aktivity, v 1. kvartále činil 900 milionů eur. Vyplývá to z analýzy společnosti Knight Frank. „I přesto očekáváme, že objem za celý rok 2022 dosáhne minimálně stejného objemu jako v loňském roce, tedy necelé 2 miliardy eur,“ uvádí společnost Knight Frank.

Během 3. čtvrtletí 2022 přesáhly investice 368 milionů eur, což je téměř stejný výsledek v porovnání s předchozím obdobím. Přes 60 % těchto investic tvořily přesuny nemovitostí mezi jednotlivými investorskými skupinami. Jde o sílící trend posledních let, typickým příkladem je prodej z uzavřeného fondu kvalifikovaných investorů do retailového fondu stejné skupiny.

„Trh se nachází v jakési vyčkávací fázi. Kvůli tomu se na něj oproti minulosti dostává výrazně méně nemovitostí. Vzhledem k tomu, že došlo k výraznému zdražení financování, a to již i v eurech, je nutná korekce výnosů směrem nahoru. Pokud nejsou vlastníci nemovitostí pod tlakem, tak si nemovitosti nechávají. V případě, že mají nemovitost plně pronajatu, počítají i s valorizací nájemného, což může být vzhledem k letošní míře inflace relativně zajímavé navýšení příjmů i další důvod, proč nemovitosti neprodávat. Nicméně stále vidíme velký zájem jak domácích, tak zahraničních investorů o kvalitní reality v zavedených lokalitách. Výrazně vyšší aktivitu vidíme v oblasti prodeje pozemků a developerských projektů v různých stadiích připravenosti. Je to způsobeno tím, že na řadu menších hráčů na trhu dopadá růst cen vstupů – práce a stavebních materiálů a výrazně vyšší cena financování, kvůli čemuž se pro ně development stal nerentabilní,“ říká David Sajner z Knight Frank.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!