Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#589 Trikaya: Ve 3Q 2022 se v Brně prodej bytů propadl na historické minimum

9. listopadu 2022 (17:00) - Regiony - Nové byty

Prodeje nových bytů v moravské metropoli se ve třetím čtvrtletí roku 2022 propadl na historické minimum. Potvrdil se tak trend, který byl patrný už ve druhém čtvrtletí. Z dat společnosti Trikaya vyplývá, že 70 prodaných nových jednotek – polovina toho, co se prodalo v předchozích třech měsících - je vůbec nejméně od roku 2013.

Výrazný propad zájmu o byty se projevil i v jejich cenách. Zatímco v minulém čtvrtletí průměrná cena za metr čtvereční ještě dosáhla na nové maximum, mezi červencem a zářím už poklesla na 126 500 Kč. Průměrná nabídková cena bytů v brněnských novostavbách poprvé od začátku roku 2018 poklesla. Byty v nabídce ve třetím čtvrtletí stály 126 500 Kč/m2, mezikvartálně tedy zlevnily o 700 Kč. Ještě znatelnější je pak změna u prodaných jednotek. U těch se průměr dostal dokonce pod hodnotu metru čtverečního ze začátku roku 2022. Zatímco v období dubna až června se cena novostaveb vyšplhala přes hranici 130 000, za uplynulé tři měsíce se vrátila těsně pod 121 000 Kč.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!