Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#591 CEEC: 62% developerů využívá k financování svých projektů bankovní úvěr

19. prosince 2022 (17:00) - Regiony - Praha - Developeři - Finance

Téměř dvě třetiny (62 %) developerských společností využívají k financování svých projektů bankovní úvěr, zbylých 38 % nikoli. Vyplývá to ze Studie developerských společností H2/2022 CEEC Research. Pro každou třetí developerskou společnost je bankovní úvěr stále výhodný, pro třetinu se vyplatí pouze u některých projektů, třetina je přesvědčena, že to není výhodné. Největšími problémy pro rezidenční výstavbu jsou ale pomalé stavební řízení a zvyšování úrokových sazeb.

Většina developerských společností prodává část projektu již v předprodeji. Téměř třetina dotázaných developerských společností (29 %) prodá v předprodeji více než třetinu projektu, což často souvisí s nutnou spoluúčastí při pořízení hypotečního úvěru. Každá druhá společnost prodává již v předprodeji méně než 30 % projektu. Více než čtvrtina respondentů (26 %) však takto neprodává žádné nebo minimální procento projektu, většina z těchto společností své projekty financuje sama nebo za pomoci investorů.

Ve srovnání s dobou před pandemií se zájem o koupi nemovitosti v předprodeji podle 45 % developerských společností snížil a podle 26 % zůstal beze změny. Dle 29 % se zájem o koupi nemovitosti v předprodeji naopak zvýšil, se zájmem o koupi se zvyšuje i zájem o poradenskou činnost ohledně získání hypotéky.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!