Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#593 HB Index: V meziročním porovnání pokračovalo i ve 3Q 2022 zpomalování tempa růstu cen nemovitostí

23. prosince 2022 (16:00) - Regiony - Praha - Hypotéky - Finance

Na českém trhu s nemovitostmi pokračovalo i ve 3. kvartálu 2022 v porovnání s předchozím rokem zpomalování tempa růstu cen. Platí to u bytů, rodinných domů a částečně pozemků. U rodinných domů zákazníci hledají energeticky nenáročná stavení. Zájem je o modulární nebo kontejnerové domy, vytápění s pomocí tepelného čerpadla nebo tuhými palivy. Data přineslo nejnovější vydání žebříčku HB Index.

Ceny bytů mezi 2. a 3. kvartálem 2022 vzrostly pouze o 2,1 %, na konci loňského a začátku letošního roku se přitom mezikvartální změny pohybovaly i nad hranicí 5 %. U rodinných domů byl růst cen za minulé dva kvartály o 2,6 % a pozemků 4,8, %. V meziročním srovnání tzv. HB Indexu ukazatele rostly u bytů o celkových 17,6 %, rodinných domů o 17,4 % a pozemků o 26,3 %. Trh nemovitostí se tedy vyznačuje poklesem dynamiky růstu oproti předchozím letům.

„Ceny bytů sice ještě vykazovaly v uplynulém čtvrtletí mírný růst, ale na jeho konci již stagnovaly, což se naplno projeví v posledním kvartále 2022,“ očekává předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny Martin Vašek. Na trhu prodeje bytů došlo také k propadu objemu transakcí. Tempo růstu udávaly především kraje, přičemž Praha vykázala růst menší. Z hlediska zákaznické poptávky byl největší zájem o byty 3+1 a 3+kk. Na trh negativně působí zejména vysoké úrokové sazby hypoték.

„S ohledem na uvedený vývoj očekáváme mírné snížení cen především u starších a energeticky náročnějších bytů a odkládání poptávky klientů. Nabídka bude stále více převyšovat poptávku. Prodávající budou u nabídky bytů přicházet s řadou zvýhodnění a pobídek, jako jsou například příspěvky na kuchyňskou linku nebo garážové stání zdarma,“ míní Vašek.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!