Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#46 Počet dostupných bytů v Praze narostl o 7 procent

1. listopadu 2018 (00:00)

Počet dostupných nabízených bytů v Praze přes léto 2018 narostl na 4 650 bytů (+ 7 %).

Vývoj nabídky dostupných bytů v Praze 2011 - 2018

Zejména kvůli tomu, že na trhu začínají být v nabídkách čím dál více byty s cenou nad 100 tiísc korun na m2, jejich celkově nabízený počet se ve třetím čtvrtletí mírně navýšil. Podle dat Trigemy, Skanska Reality a Central Group se jednalo o 4 650 nabízených bytů, tedy o 300 více než ve druhém čtvrtletí. Meziročně se jednalo dokonce o více než 8procentní navýšení.

Přestože se může na první pohled zdát, že to je pozitivní trend, který je v rozporu s tím, co prohlašuje řada developerů, při zevrubnějším pohledu zjistíme, že je na trhu nových bytů minimálně o třetinu méně, než by bylo potřeba. Podle vedení Prahy je třeba, aby se ve městě každoročně nabízelo minimálně 6 000 nových bytů.

Při pohledu na graf dostupných bytů v čase navíc zjistíme, že ještě v polovině roku 2015 bylo na trhu cca 7 000 nových bytů. Od té doby však jejich počet postupně klesal a v posledních čtvrtletích se drží pouze mírně nad hranicí 4 000 jednotek.

Z vývoje v posledních několika letech je zřejmé, že nedostatek nových bytů na trhu představuje systémový problém, který trh prostřednictvím developerských firem není schopen sám vyřešit.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!