Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#604 CBRE: V prvních třech čtvrtletích loňského roku došlo v Praze k oživení kancelářských pronájmů

13. ledna 2023 (18:00) - Praha - Nájmy

V prvních třech čtvrtletích loňského roku došlo v Praze k oživení kancelářských pronájmů. Poptávka byla o 10 % vyšší než ve stejném období loňského roku a současně na tom byla o 27 % lépe při srovnání se stejným obdobím v předpandemickém roce 2019. Tažena byla především IT společnostmi, které představovaly 31 % poptávky. Vyplývá to z analýzy společnosti CBRE.

Míra neobsazenosti byla během prvních tří čtvrtletí roku 2022 stabilní, aktuálně činí 8,1 %. Ve výstavbě je 192 000 m2 nových kancelářských prostor, z toho 136 000 m2 má být dokončeno v příštím roce. Tento relativně vysoký objem nové výstavby s plánovaným dokončením v roce 2023 v kombinaci se zpomalující poptávkou a faktem, že na pražský trh nevstupují žádné nové společnosti, může v nadcházejícím roce vést k růstu neobsazenosti kanceláří. Udržet její výši na zdravé úrovni mohou pomoci alternativní způsoby využití těchto prostor, ať už třeba pro účely laboratoří či škol.

Prémiové nájemné vzrostlo od konce roku 2021 o 10 %, nicméně v průběhu letošního roku dojde ke zpomalení dalšího růstu. Během loňského roku se pražský kancelářský trh přiklonil spíše na stranu nájemců, takže pronajímatelé jsou u většiny projektů tlačeni ke zlepšení pobídek. CBRE očekává, že tento trend bude pokračovat společně s významným růstem servisních poplatků a diskusí o stropech pro navyšování nájmů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!