Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#49 Nabídková cena nových bytů v Praze tři roky roste

1. listopadu 2018 (00:00)

Současná pražská nabídková cena 102 916 Kč s DPH/m2 je o 17,7 % vyšší než ve stejném období minulý rok. Cena již tři roky nepřetržitě roste. Od 2Q 2015 vzrostla o 66,5 %!

Vývoj průměrné ceny za m2 dostupných nových bytů v Praze 2012 - 2018

Třetí čtvrtletí roku 2018 se stalo obdobím, kdy průměrná cena dostupných bytů překonala úroveň 100 000 korun na m2, ukazuje analýza Trigemy, Skanska Reality a Central Group.

Historicky nejvyšší nabídková cena je prozatímním vyvrcholením trendu, který odstartoval před třemi roky, kdy se tento ukazatel pohyboval jen mírně nad hranicí 60 000 korun na m2. Do té doby sice cena také rostla, rozhodně ne však takovým tempem, jak od poloviny roku 2015 zaznamenáváme.

Kvůli aktuálnímu vývoji na trhu lze navíc předpokládat, že se cena na této úrovni do budoucnosti nejspíše nezastaví a bude pokračovat v mírném růstu.

To vše prokazuje, jak částečně nezdravý vývoj bytový trh v posledních letech provází. Zkušenosti z jiných metropolí sice ukazují, že i tam ceny nemovitostí rostou, přesto tam nebývá tento „progres“ zpravidla tak výrazný, jako je tomu v hlavním městě Česka.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!