Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#50 Bytů v segmentu 100+ již přes 40 procent

1. listopadu 2018 (00:00)

Dostupných bytů v segmentu 100+ bylo na konci 3Q 2018 již přes 40 %, meziročně se tato skupina zvětšila o 142 %. Takto dominantní segment jsme v Praze nezaznamenali po celou dobu sledování

Vývoj nabídky segmentu dostupných nových bytů 100+ v Praze 2011 - 2018

S cenou nad 100 tisíc korun na m2 je již okolo 40 procent všech nabízených bytů. Z grafu cenových segmentů je dále zřejmé, že již v podstatě vymizela nabídka bytů, které by se cenově pohybovaly pod úrovní 60 000 korun za m2.

Uvedený vývoj souvisí s tím, že většina developerů, včetně těch, kteří se ještě nedávno soustřeďovali pouze na základní bydlení, se snaží proniknout i do prémiového segmentu. Kvalita takového bydlení může být u některých možná diskutabilní, z cenového vývoje je však zřejmé, že projekty s cenou nad 100 000 korun na m2 představují již v podstatě běžný standard.

Podíl nejdražších bytů v nabídkách se strmě navyšuje zejména od druhého čtvrtletí roku 2016. Od té doby se zvětšil téměř 6krát. Do budoucnosti může tento segment ještě posilovat, a to i v souvislosti s tím, jak budou developeři na trh přicházet s dalšími novými projekty.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!