Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#617 Počet secondhandových bytů v pražské nabídce klesl mezikvartálně na 6 000 bytů

17. února 2023 (17:00) - Praha - Secondhandy

Počet secondhandových bytů v pražské nabídce klesl mezikvartálně o 5 % na 6 000 bytů. Meziročně jde o 68% nárůst. Vyplývá to z analýzy společnosti Flat Zone. Nabízená průměrná cena bytů na sekundárním trhu již třetí období za sebou klesala, aby ve 4Q činila 121 910 Kč/m2, což představuje mezikvartální pokles o 2,8 %. Meziročně byly ceny o 3,7 % nižší. V absolutních číslech poklesly ceny nabízeného secondhandového bytu o 150 000 Kč.

Největší podíl bytů na sekundárním trhu se nacházel na Praze 4, 5 a 9. Jedná se zároveň o nejrozlehlejší a nejobydlenější městské obvody. Průměrná cena staršího bytu činila ve 4Q 2022 8,5 milionu korun, což je meziroční pokles o 10 %. Celková cena byla nejvyšší v obvodech Praha 1,2 a 7, kde stále přesahovala 10 milionů korun. Nejnižší ceny za metr byly v posledním čtvrtletí naopak na Praze 4, 9 a 10, kde často převažuje panelová zástavba.

Nabídka průměrné ceny za m2 dostupných secondhandových bytů v Praze (2016–2022) Nabídka dostupných bytů k sekundárnímu prodeji v Praze (4Q 2022)

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!