Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#618 Ceny nájmů v Praze rostly i ve 4Q 2022

20. února 2023 (16:00) - Praha - Nájmy

Ceny nájmů v Praze rostly i ve 4Q 2022. Tempo růstu však za poslední kvartál výrazně zpomalilo a nájem za metr vzrostl pouze o 0,8 % na 378 Kč/m2. V meziročním srovnání jde o růst zhruba 13 %. Na zvyšování nájmů bude nadále působit nedostupnost hypotečních úvěrů. Vyplývá to z analýzy společnosti Flat Zone.

Nabídka bytů určených k dlouhodobým nájmům se mezikvartálně snížila o 4,3 % na 5 630 bytů. Meziročně byl počet nájemních bytů dokonce o pětinu nižší. Jednotková cena institucionální nabídky nájemních bytů vzrostla mezikvartálně o 12 % na 592 Kč/měsíc/m2 a ve čtvrtém čtvrtletí se navyšoval také trh krátkodobých nájmů, kdy současné hodnoty se vrací k hodnotám za 4Q 2021 (6 640 bytů).

Nabídka dostupných bytů k nájmu v Praze (4Q 2022) Vývoj nabídky a ceny dosputných bytů knájmu v Praze (2016–2022)

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!