Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#51 Luxusní segment oproti minulosti čtyřnásobný

1. listopadu 2018 (00:00)

V minulosti se zastoupení „luxusního“ segmentu pohybovalo na úrovni do 10 % (maximálně 500 dostupných bytů). Aktuálně je v Praze na trhu téměř 2 000 bytů s průměrnou cenou vyšší než 100 000 Kč s DPH/m2.

Vývoj nabídky segmentu dostupných nových bytů 100+ v Praze 2011 - 2018

Nejdražší nové byty v nabídkách zůstávají v samém centru Prahy, kde jejich průměrná nabídková cena převyšuje hranici 200 tisíc korun za m2. Přesto se oproti předchozím období snížila v řádu desítek tisíc korun. Naopak v Praze 2 tato cena mezikvartálně posílila o zhruba 40 tisíc korun na m2 a začíná se pomalu blížit tomu, za kolik se nové byty nabízí v Praze 1. Zvyšující se podíl luxusních bytů se však začíná týkat i jiných částí města, kde již často není pro poptávající prostor.

Tím by však současně došlo k dalšímu omezení přístupnosti nového bydlení zejména směrem ke střední třídě. Současně s tím by mohl narůst podíl těch, kteří si nové bydlení nepořizují pro vlastní potřebu ale „pouze“ jako investici.

Uvedený trend, pokud by ceny v regionech nerostly příliš výrazně, by mohl navíc způsobit další přelití zájmu o nové bydlení mimo velká města, jakými jsou nejen Praha, ale třeba i Brno, což by kladlo na příměstskou dopravu ještě větší nároky, než je tomu dnes.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!