Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#52 Tempo růstu ceny prodaných bytů klesá

1. prosince 2018 (00:00)

Ve 3Q 2018 průměrná cena prodaných bytů v Praze opět vzrostla, ale nejméně od přelomu roků 2016 a 2017, a to na 96 000 Kč s DPH/m2 (čtvrtletně o 2,1 %; meziročně vzrostla o 15,5 %).

Vývoj průměrné ceny za m2 prodaných nových bytů v Praze 2013 - 2018

Přestože počty prodaných bytů v posledním čtvrtletí klesly v mezikvartálním srovnání o třetinu, ceny se za sledované období dále zvedaly. Tato dynamika však již nebyla tak dramatická, jak tomu bylo v předchozích čtvrtletích. Meziročně se průměrná cena za prodaný byt v hlavním městě zvedla o 15,5 procenta. Podle developerů nelze předpokládat, že by se ceny za prodaný byt v dalších měsících snižovaly, na druhou stranu pokud se nestane něco nepředvídatelného, nebudou ani výrazně růst. I tak je zřejmé, že buď ještě do konce roku, nebo v průběhu toho následujícího může tato cena překonat pravděpodobně hranici 100 000 korun na m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!