Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#624 Hlavním faktorem, který letos ovlivní český realitní trh je zejména růst cen energií

15. března 2023 (18:00) - Regiony - Praha

Růst cen energií, stavebních nákladů a nájemného, krize v sektoru pohostinství, tlak na soulad výstavby s imperativy ESG a proměny centra Prahy - to jsou podle analýzy poradenské společnosti Colliers hlavní faktory, které v roce 2023 ovlivní český realitní trh.

K podstatným změnám také dojde jak v oblasti „industriálu“ a kancelářských nemovitostí, tak i na rezidenčním trhu, kde by poptávku po vlastnickém bydlení měl vystřídat zájem o bydlení nájemní. Pro investory bude velmi zásadním elementem vývoje celkově všeobecné přeceňování hodnot komerčních nemovitostí.

Je nepravděpodobné, že by se ceny stavebních materiálů v krátké době výrazně snížily. Výstavba nových projektů tak ve většině případů nebude moct pokračovat bez revize podnikatelského záměru nebo očekávaného zisku. Podobná situace nastane i u nákladů na financování projektů. To může omezit stavební činnost, zejména u menších developerů – v jejich případě jsou banky opatrnější a požadují vyšší míru zajištění.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!