Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#627 Prologis: Nájmy pražských logistických centrech meziročně stouply o 25-30 %

24. března 2023 (16:00) - Praha - Nájmy

Nájmy v logistických centrech v Praze vzrostly za uplynulý rok nejvíce v Evropě. V Praze stouply nájmy meziročně o 25 až 30 %, ale v zásadě dosáhly úrovně ostatních evropských metropolí. Globální průměr růstu nájemného dosáhl meziročně 30 %, v Evropě stouplo nájemné meziročně průměrně o 15 % a neobsazenost ke konci roku 2022 dosáhla úrovně 2,7 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Prologis. V Praze je neobsazenost hal a průmyslových skladů nulová, proto zde rostly nájmy rychle. Z trhů hodnocených firmou Prologis je Praha celosvětově sedmá s nejrychleji rostoucím nájemným.

Nejvyšší nájemné na konci roku 2022 v Praze začínalo od 8,50 eur (204 Kč) za metr čtvereční. V uplynulých zhruba deseti letech se nájmy držely na stabilní, nižší úrovni, a teprve nyní v zásadě dosáhly úrovně ostatních evropských metropolí. Firmy se aktuálně musejí vypořádat i se skokovou indexací nájmů, nižší spotřebou zákazníků, růstem servisních poplatků a zvýšenými náklady na energie. Pro část zájemců i stávajících nájemců proto můžou být tuzemské průmyslové plochy již nedostupné, a to bez ohledu na lokalitu. Proto vzrostly poptávky po pronájmech či možnostech relokace na Slovensko nebo do Polska.

Nájmy v logistických centrech porostou i letos, ale již pomalejším tempem. Klíčovými faktory s vlivem na trh jsou stále zejména regulační překážky v podobně zdlouhavých a náročných povolovacích procesů, narušení dodavatelských řetězců, v jehož důsledku firmy drží vyšší zásoby a navyšují svou poptávku po prostorech, a rostoucí ceny stavebních nákladů a pozemků.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!