Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#55 Nabídka bytů sekundárního trhu poklesla o 10 procent

1. prosince 2018 (00:00)

V nabídkách sekundárních zdrojů (realitní servery) bylo na konci 3Q 2018 v Praze necelých 13 000 bytů. Oproti 2Q se nabídka zmenšila o 1 500 bytů (- 10 %), oproti 1Q jde o pokles dokonce v počtu 2 500 (- 16 %).

Zejména počet starších bytů se v Praze v posledních čtvrtletích snižuje. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku bylo v nabídkách již jen 5 522 jednotek. Nejvíce z toho bylo v páté (1132) a čtvrté (975) městské části, nejméně naopak v Praze 7 (192) a Praze 1 (218).

V případě nájemního bydlení bylo v nabídkách třetím čtvrtletí 7 420 bytů, tedy o zhruba pětinu méně než v předchozím kvartálu. Největší nabídka dostupných pronajímaných bytů byla v Praze 5, což představuje změnu oproti předchozím čtvrtletím, kdy se jednalo o Prahu 4. Na druhé straně nejmenší podíl připadl stejně jako v předchozích měsících na sedmou městskou část, kde bylo v nabídce jen okolo 390, tedy o 60 více než ve druhém čtvrtletí.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!