Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#635 Colliers: Roční objem dokončených kancelářských ploch byl v roce 2022 pod dlouhodobým průměrem

21. dubna 2023 (17:00) - Stavebnictví - Regiony - Praha

V loňském roce představovala nová kancelářská výstavba v Praze přibližně 75 400 m2. I přesto, že se roční objem nově dokončených ploch oproti roku 2021 zvýšil o 34 %, celkově byl pod dlouhodobým průměrem, který činí přibližně 130 000 m2 ročně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers.

Rok 2023 by měl přinést změnu a rozsáhlejší výstavbu, díky které by měl pražský kancelářský trh do roku 2025 co do svého objemu dosáhnout hranice 4 milionů m2. Většina projektů dokončených v průběhu minulého roku ovšem stále nabízí volné prostory, k dispozici je v nich aktuálně přibližně 38 700 m2, a to v sedmi projektech rozptýlených na území Prahy 1, 5 a 8. Celková míra neobsazenosti je aktuálně na úrovni 7,7 %, což představuje zhruba 293 600 „čtverců“ volných ploch. Protože během druhého pololetí roku 2022 nebyla zahájena žádná nová výstavba, větší nabídku nových kapacit lze očekávat až v roce 2025, a to zejména díky plánům developerů začít v roce 2023 s výstavbou až 300 000 m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!