Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#645 ČBA: V březnu byly poskytnuty hypoteční úvěry v celkovém objemu 12,6 miliardy Kč

17. května 2023 (16:00) - Regiony - Praha - Hypotéky

Objem i počet poskytnutých hypoték se v březnu dostal na nejvyšší úroveň od poloviny loňského roku, kdy začal trh citelně ochlazovat. Meziměsíčně totiž vzrostl o 60 % na 12,6 miliardy Kč. Vyplývá z dat ČBA Hypomonitoru. Z meziročního pohledu jde však o pokles objemu poskytnutých hypoték o 60 %.

Objem skutečně nově poskytnutých hypoték bez refinancování v březnu dosáhl 10,3 miliardy Kč po únorových 6,5 miliardy Kč. Jde tak o nárůst o 3,7 miliardy Kč. Samotná hodnota se dostala na nejvyšší úroveň od června minulého roku. Objem refinancovaných úvěrů (interně či z jiné instituce) činil 2,3 miliardy Kč (1,3 miliardy Kč v únoru).

Měsíční vývoj hypotečního trhu v ČR 2015–2023

Objem i počet poskytnutých hypoték se v březnu dostal na nejvyšší úroveň od poloviny loňského roku, kdy začal trh citelně ochlazovat. Ačkoli březnová aktivita na hypotečním trhu bývá oproti únoru pravidelně příznivější, letošní nárůst byl citelně nad rámec běžné sezónnosti a naznačuje, že by hypoteční trh mohl začít „rozmrzat“.

Zatímco v únoru bylo poskytnuto 2 289 nových hypoték, v březnu se hodnota zvýšila na bezmála 3 500. I v tomto ohledu se dostala březnová hodnota na nejvyšší úroveň od června minulého roku. Nadále se ale jedná o nízký počet ve srovnání s tím, že průměrný měsíční počet nových hypoték v první polovině minulého roku se pohyboval kolem 6 000 a předloni dosahoval 9 500.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!