Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#651 Knight Frank: V posledním půlroce klesla cena starších bytů v Praze v průměru o 2,2 % na 8,5 milionu Kč

7. června 2023 (16:00) - Praha - Secondhandy

V posledním půlroce klesla cena starších bytů v Praze v průměru o 2,2 % na 8,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Knight Frank. Nabídka těchto bytů na trhu se ale snížila o 14 %. U novostaveb se cena téměř nepohnula a průměrná nabízená cena za byt činila 9,7 milionu korun. Nárůst cen zaznamenaly rezidenční nemovitosti prémiových kvalit, a to o 1,9 % na 202 430 Kč za metr čtvereční. Ceny pronájmů pak kopírují poptávku plynoucí z nedostupnosti vlastního bydlení.

Podle Kateřiny Polákové, vedoucí oddělení rezidenčních nemovitostí v Knight Frank tak s jarem končí období stagnace a vyčkávání. „Mění se také nároky kupujících. Lidé se mnohem více než kdy dřív zaměřují na kvalitu bydlení a mají vyšší nároky na jeho standard a doplňkové služby. Myslím si, že se narovnává poměr mezi cenou a kvalitou nemovitosti, což je v ostrém kontrastu oproti pandemickým letům, kdy se díky nízkým hypotečním sazbám draze a rychle prodalo v podstatě všechno,“ řekla Poláková.

Po skokovém nárůstu nájmů v minulém roce až o několik desítek procent se snížilo tempo jejich růstu. Rozdíly v cenách nájemného jsou dány stavem jednotek nebo dostupností volných pronájmů v dané lokalitě. Podle analýzy Knight Frank se například na Praze 8 zvedl průměrný nájem v posledním půl roce o 11 %, na Praze 3 naopak klesl o 5,3 %.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!