Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#657 Ceny nájmů v Praze meziročně vzrostly o 10 %

7. července 2023 (15:00) - Praha - Nájmy

Ceny nájemního bydlení v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o desetinu, přičemž celková nabídka bytů dostupných k pronájmu se snížila. V posledním roce vyvíjí na trh nájemního bydlení čím dál větší tlak především nedostupnost hypotečních úvěrů. Ten byl způsoben vysokými úrokovými sazbami hypoték (okolo 6 % p.a.) a zpřísněnými parametry pro schvalování hypoték.

Průměrné ceny pražských nájmů v prvním kvartále překonaly hranici 400 Kč za metr čtvereční a celkový nájem atakuje hranici 30 000 Kč měsíčně. Medián nájmů je však až o čtvrtinu nižší, v daném období na úrovni 22 000 Kč za měsíc.

Nabídka dostupných bytů k nájmu v Praze (2016–2023)

Zvýšit nabídku mohou v delším časovém horizontu institucionální investoři, kteří se zaměřují na profesionální pronájem bytů ve větších bytových celcích.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!