Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#664 V polovině roku 2023 se v Praze nabízelo 5 500 nových bytů

1. září 2023 (16:00) - Praha - Nové byty

V polovině roku 2023 se v Praze nabízelo 5 500 nových bytů. Meziročně jde o nárůst o 32,5 %. Nabídka se dostala zpět na úroveň poloviny roku 2020, kdy začala prudce klesat. Vyplývá to ze společné analýzy společností Trigema, Skanska a Central Group.

Pokles byl zapříčiněn zejména rapidním nárůstem poptávky po novém bydlení, zatímco nabídková strana trhu nedokázala pružně reagovat.

Vývoj nabídky nových bytů v Praze 2011-2023

Většímu nárůstu nabídky brání zejména dlouhé povolovací procesy. Což je také zřejmé z dat, kdy se ukazuje, že nárůst nabídky není způsoben zásadní změnou v povolování nebo uvolňování nových projektů, jako výrazný pokles prodejů. Jde tedy spíše o nominální růst než o reálný.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!