Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#667 Dataligence: Nejvíce panelových bytů se v květnu prodalo v Ústecký kraji

8. září 2023 (17:00) - Regiony - Praha - Secondhandy

Podle Milana Ročka, jednatele společnosti Dataligence, zůstaly ceny panelových bytů meziměsíčně od dubna téměř beze změny ve všech krajích. Během května zaznamenal realitní trh 4 771 transakcí, což je nejvíce od začátku letošního roku. Byl nejaktivnějším měsícem pro všechny sektory bydlení kromě novostaveb, ty byly naopak po dlouhé době nejméně obchodovaným sektorem.

V pátém měsíci zaznamenal sektor panelových bytů 1 438 transakcí a byl nejaktivnějším sektorem. Nejvíce prodejů evidoval Ústecký kraj, který zaznamenal o deset transakcí více než hlavní město Praha. V Ústeckém kraji proběhlo v sektoru panelových bytů 238 transakcí, v Praze 228 transakcí, třetí nejaktivnější lokalitou byl Moravskoslezský kraj, který evidoval 159 transakcí.

V rámci Prahy se s panelovými byty nejvíce obchodovalo v Praze 4, která zaznamenala 73 transakcí.

Nejvyšší transakční cenu za m2 zaznamenala tradičně Praha, s průměrnou cenou 95 083 Kč/m2. Naopak nejlevněji vyšel metr čtvereční v Ústeckém kraji za cenu 28 102 Kč/m2, tam cena meziměsíčně mírně stoupla. Průměrný pražský panelový byt 3+kk o výměře 75 m2 koupený na 80 % hypoteční úvěr si aktuálně může dovolit domácnost s minimálním čistým příjmem 75 100 korun. Výpočet počítá s úrokovou sazbou 5,90 %, která odpovídá průměrné sazbě u nově poskytnutých hypoték během měsíce května podle České bankovní asociace.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!