Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#56 Úrokové sazby hypoték se blíží hranici 3 procent

1. prosince 2018 (00:00)

Průměrný úrok už od počátku roku 2017 vesměs pozvolna roste. Od uvedeného období vzrostl již o více než čtvrtinu a začíná se pomalu blížit k hranici 3 procent.

Měsíční vývoj průměrných sazeb hypoték úvěrů 2011-2018

Průměrná úroková sazba hypoték se v říjnu vyšplhala na 2,66 procenta. Odborníci navíc tvrdí, že dále poroste tak, že bude již brzy atakovat hranici 3 procent. V září byla tato sazba na 2,57 procentech. Na minimu byla sazba předloni v prosinci, kdy dosahovala 1,77 procenta, jak vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu.

Zájem o hypotéky však v říjnu neklesl. Byl to naopak měsíc, kdy si lidé sjednali hypotéky v nejvyšších objemech za letošní rok. Poptávka podle expertů klesne pravděpodobně až v posledních měsících letošního roku, podle některých dokonce až o třetinu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!