Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#57 Pokles nabídky sekundárního trhu způsoben přesunem poptávky z trhu primárního

1. prosince 2018 (00:00)

Nabídka secondhandových bytů dlouhodobě klesá. Tento stav může být způsoben přesunem poptávky z primárního trhu a odlivem nabídky ke krátkodobým pronájmům.

Nabídka a průměrné ceny za m2 dostupných secondhandových bytů v Praze 2016-2018

V prvním kvartálu roku 2017 bylo ještě v nabídce okolo 9 300 secondhandových bytů. Od té doby však setrvale klesá: pod hranici 8 000 se tento počet dostal poprvé ve třetím kvartálu loňského roku, pod hranici 7 000 letos ve druhém kvartálu. Počet 5 522 je nejnižší od doby, kdy Trigema trh se staršími byty sleduje. Tento tren do značné míry kopíruje pokles prodejů nových bytů, k němž od loňska dochází. Zatímco v roce 2016 se na trhu prodalo ještě 6 650, vloni to bylo jen 5 500 jednotek. Letos se očekává, že se jejich počet bude pohybovat okolo hranice 5 000 bytů. Dalším faktorem, který nabídku secondhandů nejspíše ovlivňuje, je rozmach krátkodobých pronájmů, což se týká především centra Prahy.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!