Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

#57 Pokles nabídky sekundárního trhu způsoben přesunem poptávky z trhu primárního

1. prosince 2018 (00:00)

Nabídka secondhandových bytů dlouhodobě klesá. Tento stav může být způsoben přesunem poptávky z primárního trhu a odlivem nabídky ke krátkodobým pronájmům.

Nabídka a průměrné ceny za m2 dostupných secondhandových bytů v Praze 2016-2018

V prvním kvartálu roku 2017 bylo ještě v nabídce okolo 9 300 secondhandových bytů. Od té doby však setrvale klesá: pod hranici 8 000 se tento počet dostal poprvé ve třetím kvartálu loňského roku, pod hranici 7 000 letos ve druhém kvartálu. Počet 5 522 je nejnižší od doby, kdy Trigema trh se staršími byty sleduje. Tento tren do značné míry kopíruje pokles prodejů nových bytů, k němž od loňska dochází. Zatímco v roce 2016 se na trhu prodalo ještě 6 650, vloni to bylo jen 5 500 jednotek. Letos se očekává, že se jejich počet bude pohybovat okolo hranice 5 000 bytů. Dalším faktorem, který nabídku secondhandů nejspíše ovlivňuje, je rozmach krátkodobých pronájmů, což se týká především centra Prahy.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!