Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#67 Za tři kvartály 2018 se v Praze prodalo o 6 procent méně nových bytů než vloni

1. ledna 2019 (00:00)

Od začátku roku 2018 se v Praze prodalo 3 800 bytů (meziročně - 6 %).Dle aktuálních podmínek na trhu lze odhadnout celoroční prodeje těsně nad hranicí 5 000 bytů

Měsíční vývoj prodejů nových bytů v Praze 2011-2018

Zatímco v prvním čtvrtletí se v hlavním městě prodalo 1 200 bytů, ve druhém to bylo hned o 350 více. Přestože mnozí očekávali, že budou slušné prodeje také ve třetím čtvrtletí ještě předtím, že dojde k omezení poskytování hypoék ze strany ČNB, byly tentokrát prodeje na velice nízké úrovni. Ve třetím čtvrtletí se totiž v Praze prodalo nejméně bytů za posledních šest let. Bylo to o 500 nových bytů méně než v předchozím období, což značí třetinový pokles. Meziročně pak prodeje klesly o 12,5 procent. Celkový počet 1050 prodaných jednotek byl tak nejnižší od třetího čtvrtletí roku 2012. Celkově by se i proto letos mohlo prodat maximálně okolo 5 000 nových bytů, což by znamenalo další ochlazení trhu. K prvnímu výraznějšímu poklesu totiž došlo už vloni.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!