Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#70 Nabídka nových bytů je v regionech ČR stabilní

1. února 2019 (00:00)

Nabídka nových bytů v regionech je stabilní. Největší je nyní na jižní Moravě, ve středních Čechách a na Olomoucku.

Nabídka a průměrné ceny za m2 dostupných nových bytů v regionech ČR 4Q 2018

Nabídka nově nabízených bytů v regionech Česka se už zhruba dva roky drží okolo hranice 5 500 bytů. Nabídka v podstatě kopíruje poptávku na trhu. Proto ani nepřekvapí, že nejvíce nabízených bytů bylo ke konci minulého roku v krajích Jihomoravském (1 430), Středočeském (1 135) a Olomouckém (985). V těchto lokalitách se proto také nabízí téměř dvě třetiny ze všech nových bytů. S odstupem následují kraj Pardubický (460), Plzeňský (360) a Jihočeský (320 jednotek).

Do budoucnosti lze předpokládat, že se poptávka opět soustředí do okolí metropolí, jakými jsou Praha a Brno a některých dalších větších měst. To se bude nejspíše týkat Olomouce, Plzně a možná i Pardubic. Tomu se pravděpodobně přizpůsobí také nabídka, pokud nenastane v některém z těchto míst výraznější a dlouhodobější problém s povolováním nových projektů a současně nedojde k tomu, že ceny za nově nabízené byty budou pro místní trhy akceptovatelné.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!