Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#71 Developeři odvádějí na DPH v prměru přes 850 tisíc korun

1. února 2019 (00:00)

Developeři nyní odvádějí na dani z přidané hodnoty za každý prodaný byt nemalé částky, v Praze je to v průměru více než 850 tisíc korun.

Model: Vývoj ceny průměrného prodaného nového bytu v Praze a jeho daňové zatížení ceny 2007-2018

Zatímco před deseti lety platil developer za daň z přidané hodnoty v průměru necelých 300 tisíc korun, aktuálně je to skoro třikrát více. Od roku 2007 se tato daň neustále zvedá. Nejdříve byla na úrovni 5, aby pak postupně rostla na 10, 14 a současných 15 procent. Pokud by tato daň zůstala na původních 5 procentech, znamenalo by to nyní úsporu na ceně jednoho takového bytu až ve výši okolo 10 000 korun na m2, ukázala analýza Trigemy. To představuje necelou desetinu toho, za kolik se byt v hlavním městě prodá. Prohlubující se daňové zatížení je jedním z důvodů, proč se ceny nových bytů zvedají. Rozhodně ne však jediným. Kromě toho je to například délka spojená s přípravou developerských projektů. V posledním období se navíc výrazně zvedají ceny pozemků, ale i stavebních prací a materiálů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!