Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#89 Nejdražší prodávané byty jsou v centru Prahy

1. března 2019 (00:00)

Nejdražší prodávané byty jsou v centru Prahy. Cenově nejpřístupnější nové bydlení je v Praze 4, 9 a 10.

Průměrné ceny prodaných nových bytů v Praze dle lokalit ve 4Q 2018

Nové byty, které se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku prodaly v samém centru Prahy, byly mezikvartálně levnější zhruba o 30 000 korun na m2. Na druhou stranu ve druhé městské části jejich cena mezikvartálně vzrostla o téměř 20 000 korun na m2. Nad hranicí 100 000 korun na m2 jsou pak ještě Praha 5, 6, 7 a 8. Pro srovnání: zatímco ke konci minulého roku bylo hned šest městských částí dražších než 100 000 korun na m2, v předchozím kvartálu to bylo pět obvodů.

Cenově nejpřístupnější nové bydlení bylo možné ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku nalézt stejně jako v předchozím čtvrtletí ve čtvrté a desáté městské části. Cenový rozdíl mezi centrem a Prahou 4 se zúžil z původních téměř 150 000 na aktuálních 110 000 korun na m2. V absolutních hodnotách zůstávají nejlevnější byty v Praze 10, kde průměrná cena takové prodané jednotky dosáhla 5, 272 milionu korun. Mezikvartálně však došlo k relativně výraznému zdražení. V předchozím čtvrtletí se tato hodnota pohybovala jen na úrovni 4,77 milionu korun. V polovině minulého roku to pak bylo dokonce jen zhruba 4,5 milionu korun. Za půl roku se tak tato cena vyhoupla o téměř 800 000 korun na m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!