Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#10 Nejvíce se prodávají 2kk a 3kk

1. června 2018 (00:00) - Statistiky - Praha - Nové byty

Dlouhodobě největší podíl prodaných bytů připadá na dispozice 2+kk a 3+kk.

Více informací o problematice prodaných bytů tříděných dle dispozic naleznete na blog.trigema.cz.

Podíl bytů ve velikosti 2+kk, který patří dlouhodobě k nejžádanějším, zaznamenal během prvního čtvrtletí 2018 posílení své atraktivity na trhu. Mezi prodanými byty tvořily takové jednotky hned 40 %. Relativně silný zájem se týkal rovněž 1+kk s 20procentním podílem.

Zajímavé srovnání přináší rovněž průměrná výměra prodaných ploch jednotlivých bytů. V prémiových lokalitách, jako je centrum města (Praha 2) nebo i šestá městská část, se tato plocha drží nad úrovní 100 m2. Naopak ve většině ostatních míst je to obvykle mezi 60 až cca 80 m2. Jen necelých 50 m2 ploch pak v průměru připadá na samotnou Prahu 1, což je pravděpodobně dáno místní hustou zástavbou a s tím spojeným nedostatkem jakýchkoliv větších ploch pro novou výstavbu. Zahrneme li do statistik všechny městské části, činí průměrná výměra prodaného bytu v Praze necelých 70 m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!