Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#93 ČSÚ: Počet SVJ předloni vzrostl o 3 %

1. března 2019 (00:00)

Počet společenství vlastníků jednotek podle Českého statistického úřadu předloni vzrostl o 3 %. Počet bytových družstev klesl o 2,7 %.

V současnosti je až 15 % společenství vlastníků jednotek (SVJ) bez vedení. Rozhodování v takových bytových domech je pak často zcela paralyzováno.

Počet společenství vlastníků jednotek v Česku podle údajů ČSÚ předloni meziročně vzrostl o 3 % na 64 803. Bylo v nich celkem 1,59 milionu bytů. Počet bytových družstev naopak klesl o 2,7 % na 8 429, což představuje 431 500 bytových jednotek. Necelá pětina SVJ byla registrována v Praze, následují Jihomoravský (11 %) a Středočeský kraj (9,4 %). Nejméně jich bylo v Libereckém kraji (3,8 %) a na Vysočině (4 %).

Podle některých odborníků je bytové vlastnictví v Česku – jako důsledek privatizace státního a městských bytových fondů – příliš rozdrobené. A důsledkem je pochopitelně nekvalitní a neprofesionální správa bytových domů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!