Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#13 V 1Q 2018 nejnižší prodeje za šest let

1. května 2018 (00:00)

Prodeje nových bytů v Praze jsou v prvním čtvrtletí 2018 nejnižší za posledních 6 let. Přesto se ale růst průměrné ceny dostupných i prodaných bytů nezastavuje.

Vývoj prodajů nových bytů v Praze 2011-2018 Vývoj průměrné ceny za m2 prodaných bytů v Praze 2013-2018

V prvním čtvrtletí se v hlavním městě prodalo o 650 bytů méně, než tomu bylo před třemi roky, o 400 méně než před dvěma a o 150 méně než před rokem. Podle aktuálních výsledků společností Trigema, Skanska Reality a Central Group bylo letos zatím na trhu prodáno 1200 nových bytů. Pro srovnání: za celý loňský rok si v Praze nové majitele našlo 5500 takových bytů. Před dvěma lety jich bylo dokonce 6650.

Na vině je hlavně nedostatečná nabídka, která způsobila nárůst cen bydlení. Její omezení je dáno především pomalou a někdy i velice komplikovanou prací úřadů, jež nové projekty povolují. Přestože úrokové míry postupně rostou, podle většiny expertů nejsou tím hlavním a jediným důvodem, proč prodeje klesají. Stále se totiž drží na relativně přijatelné úrovni. Podle prvních signálů lze navíc očekávat, že ani další období nebude pravděpodobně patřit k prodejně nadprůměrným, což v konečném součtu znamená, že celkové prodeje nových bytů by se letos mohly propadnout i pod hranici 5 000 jednotek.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!