Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#103 Medián ceny za metr čtvereční prodaných bytů ještě pod sto tisíci

1. dubna 2019 (00:00)

Zatímco průměrná cena prodaných bytů ke konci minulého roku v Praze překonala hranici 100 tisíc korun na m2, medián byl necelých 98 000.

Výhodou mediánu jako statistického ukazatele je fakt, že není ovlivněn extrémními hodnotami. Díky tomu také mnohdy lépe vypovídá o tom, v jakém stavu se trh zrovna nachází. Jestliže průměrná cena prodaného bytu v hlavním městě dosahovala ke konci minulého roku hodnoty 101 091 korun na m2, medián byl ve výši 97 714 korun na m2. Pro srovnání: na konci roku 2017 to bylo ještě 85 223, resp. 83 500 korun na m2. Přestože průměrná cena za nové bydlení roste, medián bývá o zhruba 2 až 4 000 korun zpravidla nižší, než je tento průměr.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!