Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#105 V 1Q 2019 se v Praze prodalo 1200 nových bytů

1. dubna 2019 (00:00)

V prvním čtvrtletí se v hlavním městě prodalo 1200 nových bytů. To je stejně jako v předchozím kvartálu.

Kvartální vývoj prodejů nových bytů v Praze 2011-2019

1200 jednotek, jež si zájemci během prvních tří měsíců tohoto roku v Praze pořídili, napovídá, že se letos pravděpodobně prodá nejméně bytů od roku 2012. Nejvíce jich bylo naopak v roce 2015, kdy se dohromady na trhu uplatnilo hned 7000 nových jednotek. Vedle omezené nabídky a rostoucích cen patří k dalším důvodům tohoto poklesu omezení přístupu k hypotékám ze strany České národní banky, které platí od loňského října. Pro srovnání: ve třetím kvartálu loňska se prodalo 1050, ve druhém 1550 a v prvním 1200 nových jednotek. Tento počet se pro zajímavost prodal taky ve třetím kvartálu roku 2017. Uvedené číslo se tedy během poslední doby z pohledu celkových prodejů opakovalo již několikrát.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!