Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#107 V nabídce v Praze je 37 procent dvoupokojových nových bytů

1. května 2019 (00:00)

Pokud si zájemce vybírá v Praze bydlení, nejčastěji se mu nabízí byty s dispozicemi 2+kk. Aktuálně jich na trhu skoro 37 procenta.

V nabídkách nových bytů se stále nejčastěji objevují 2+kk, kterých je jen v Praze okolo 36, 5 procenta, ukazuje analýza společnosti Trigema za první kvartál letošního roku. Jednopokojových bytů je necelých 27 a třípokojových 24 procenta. Pouze 10,3 procenta je bytů ve velikosti 4+kk. Pětipokojových je pak jen 2,4 procenta.

Uvedený stav je podobný tomu, jaká byla situace v předchozím čtvrtletí. Tehdy bylo dvoupokojových bytů 36,8 a jednopokojových 26,9 procenta. To je v podstatě stejně jako o tři měsíce později. Třípokojových bylo pouze o procento méně než v prvním kvartálu tohoto roku a čtyřpokojových 10,7 procenta. Pětipokojových bylo 2,6 procenta.

Před rokem bylo v prvním čtvrtletí v nabídkách dvoupokojových bytů dokonce 39,3 a třípokojových 26,7 procenta. O mnoho méně bylo naopak jednopokojových, kterých bylo tehdy jen 18,4 procenta. Navýšení jejich podílu pravděpodobně spočívá v tom, jak se zájem přesouvá o byty, jejichž celková cena není tak vysoká.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!