Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#108 Průměrná cena nových dostupných bytů se zvýšil téměř o 13 procent

1. května 2019 (00:00)

Průměrná cena nových dostupných bytů, které jsou na pražském trhu, se na konci prvního čtvrtletí meziročně zvýšila o 12,6 procenta z 94 357 na 106 266 korun na m2.

Vývoj průměrné ceny za m2 nových bytů v Praze 2013-2019

Jestliže ještě před dvěma roky se nové byty v nabídkách jednotlivých developerů pohybovaly v průměru na ceně okolo 82 215 korun na m2, o rok později to bylo již z 94 357 a letos dokonce 106 266.

Zároveň s tím je však třeba taky dodat, že v posledních kvartálech se už cena takových bytů nezvyšuje takovým tempem, jak tomu bylo v minulosti. Ve druhém kvartálu loňského roku to totiž bylo ještě 99 243 a následně 102 916 a 106 027 korun na m2. Z tohoto vývoje je mimo jiné vidět, že mezikvartálně se v posledním období navýšila pouze o zanedbatelných 0,22 procenta.

Ani v dalších měsících tohoto roku nelze očekávat, že by se nabídková cena nějak dramaticky navyšovala. Výjimkou může být snad pouze stav, kdy by se na trhu objevilo najednou více luxusních projektů s větším počtem nových bytů, jež by uvedený trend zvrátily.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!