Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#15 Nabízených bytů již přes 4000

1. června 2018 (00:00)

Počet dostupných nabízených bytů překonal hranici 4 000 bytů, jedná se o meziroční nárůst 21,7 %. Oproti optimálnímu stavu ale chybí stále asi dalších 2000 bytů.

Vývoj nabídky dostupných nových bytů v Praze 2011-2018

Díky několika projektům vybraných větších developerů se ve druhém čtvrtletí 2018 počet sledovaných nabízených jednotek mírně navýšil. Podle dat Trigemy, Skanska Reality a Central Group se jednalo o 4 350 nabízených bytů, tedy o 150 více než v prvním čtvrtletí. Meziročně se jednalo dokonce o více než 20procentní navýšení.

Přestože se může na první pohled zdát, že to je pozitivní trend, který je v rozporu s tím, co prohlašuje řada developerů, při zevrubnějším pohledu zjistíme, že je na trhu nových bytů minimálně o třetinu méně, než by bylo potřeba. Podle vedení Prahy je třeba, aby se ve městě každoročně nabízelo minimálně 6 000 nových bytů.

Při pohledu na graf dostupných bytů v čase navíc zjistíme, že ještě v polovině roku 2015 bylo na trhu cca 7 000 nových bytů. Od té doby však jejich počet postupně klesal a v posledních čtvrtletích se drží pouze okolo hranice 4 000 jednotek, aniž by v tomto vývoji došlo k jakékoliv významnější změně.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!