Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#109 Praha 5 a Praha 9 s největší poptávkou po nových bytech

1. května 2019 (00:00)

Nejvíce bytů se během prvního čtvrtletí prodalo v metropoli v páté a deváté městské části. Z celkových 1200 bytů se jednalo o 451 jednotek.

Nové byty dle lokality v Praze ve 1Q 2019

Podíl Prahy 5 na celkových prodejích v hlavním městě činil v prvním čtvrtletí 19,5 procenta (234 bytů). Praha 9 se na prodejích podílela z 18,08 (217), Praha 10 (171) z 14,25 a Praha 4 (166) z 13,83 procenta.

Na druhou stranu význam dalších městských obvodů byl oproti tomu malý. Nejméně nových bytů, konkrétně 38, se za uvedené období prodalo v Praze 8 a dále pak Praze 6 (51) a Praze 2 (62).

Pro srovnání: o rok předtím měla největší podíl s 27 procenty Praha 9, za níž následovala s 22 procenty pátá a 16 procenty desátá městská část. Podíl Prahy 4 představoval 11 procent. Na druhé straně pouze okolo 1 procenta nových bytů se prodalo tehdy v Praze 2 a okolo 2 procent v Praze 6.

Ukazuje se, že pro nové developerské projekty je perspektivní zejména devátá, desátá a pátá městská část, které se také drží delší čas mezi těmi, kde se prodává nejvíce nových bytů. Naopak s téměř nulovou novou výstavbou lze počítat v centru města.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!