Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#110 V celé ČR se v prvním čtvrtletí prodalo o 300 nových bytů méně než v Praze

1. května 2019 (00:00)

Zatímco v Praze se během první měsíců prodalo 1200 nových bytů, mimo metropoli to bylo skoro o 300 méně. Nejvíce se prodalo v Jihomoravském kraji.

Nabídka a poptávka nových bytů v regionech ČR 1Q 2019

Mimo hlavní město se v prvním čtvrtletí tohoto roku prodalo podle analýz Trigemy 930 nových bytů. Nejvíce z nich bylo v Jihomoravském (248), Olomouckém (200) a Středočeském (170) kraji. 90 bytů se pak prodalo v Plzeňském, 65 v Pardubickém a 60 v Libereckém kraji. Nejméně potom na Vysočině, v Moravskoslezském, Zlínském a Karlovarském kraji.

Také před rokem se nejvíce bytů prodalo v Jihomoravském kraji (280), za ním však tehdy následoval kraj Středočeský (275), Plzeňský (125) a Pardubický (125). Nutno dodat, že celkové prodeje v regionech byly o čtvrtinu vyšší, než tomu bylo letos. Opět však platilo, že nejméně prodaných bytů hlásila Vysočina a dále pak Zlínský a Ústecký kraj.

Ukazuje se, že dlouhodobě je v Česku kromě Prahy a Brna několik dalších oblastí, kde je po novém bydlení vyšší poptávka. To se týká zejména Jihomoravského, Středočeského, Olomouckého, Plzeňského a Pardubického kraje. Zároveň je zřejmé, že například kraj Ústecký, Moravskoslezský a Vysočina tvoří místa, kde je o nové byty zájem minimální.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!