Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#111 V Jihomoravském a Středočeském kraji je polovina republikové nabídky nových bytů

1. května 2019 (00:00)

Nabídka nových bytů byla na konci prvního čtvrtletí nejsilnější v Jihomoravském a Středočeském kraji. Bylo zde skoro polovina ze všech bytů nabízených v regionech.

Nabídka a poptávka nových bytů v regionech ČR 1Q 2019

V nabídkách bylo ke konci prvního kvartálu celkově 4 850 bytů, a to zejména v Jihomoravském (1410), Středočeském (955) a Olomouckém (680) kraji. V Plzeňském kraji to pak bylo 340 bytů, Pardubickém 315 a Jihočeském 285 bytů.

Podíl ostatních oblastí Česka na celkové nabídce byl nízký. V Karlovarském kraji to bylo 210, v ostatních již citelně méně. Nejméně, pouze 65 jednotek, hlásil Královehradecký kraj. Po stovce to byl kraj Ústecký, Vysočina a Liberecký kraj.

Mimo hlavní město je jen omezený počet investorů, kteří chtějí realizovat nové developerské projekty. Důvodem je nižší kupní síla a tím i zájem o nové bydlení. Navíc dopad omezení přístupu k hypotékám se ukázal jako citelnější právě v regionech. Naopak v Praze, kde se však nové projekty povolují mnohem obtížněji a komplikovaněji, nebyl tento propad tak výrazný. To bylo pravděpodobně způsobeno faktem, že v metropoli je více investorů, kteří si byty pořizují k dalšímu pronájmu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!