Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#119 V Praze je průměrná výše nabízeného nájmu 22202 korun za měsíc

1. června 2019 (00:00)

Průměrná cena za nájemní bydlení v Praze v čase kolísá. Ke konci prvního čtvrtletí činila její výše 22 202 korun za měsíc.

Nabídka secondhandových a nájemních bytů v Praze dle lokalit 1Q 2019

Poslední více než dva roky se průměrné nájemné v hlavním městě pohybuje od cca 20 do 26 000 korun za měsíc, jak dokládají data společnosti Trigema. Proměnlivost jednotlivých čtvrtletních ukazatelů se odvíjí od skladby nabídky v každém ze sledovaných čtvrtletí. Kvůli faktu, že jednou je tento ukazatel na úrovni 20 037 a za více než rok třeba i 26 075 korun za měsíc však nelze jednoznačně usuzovat, že by se ve sledovaném období nájemné automaticky zdražovalo. O tom, jaký je v tomto směru v Praze trend, mohou říci více teprve čísla za delší časové období, než jsou poslední dva roky. Pokud se tedy poohlédneme ještě více do historie, zjistíme, že v průběhu roku 2016 byl nájem ve výši 17 391, resp. 18 352 korun za měsíc. To už s jistou mírou vypovídací hodnoty hovoří o tom, že k jistému navýšení nájmu během posledních tří let opravdu také došlo.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!