Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#120 Eurostat: V ČR převládá vlastnické bydlení

1. června 2019 (00:00)

Podle Eurostatu u nás dominuje vlastnické bydlení s podílem 78 procent, naopak na nájemní bydlení připadá pouhých 22 procent..

V rámci EU patří Česká republika k zemím s nejnižším podílem nájemního bydlení. Například v Německu je ale podíl nájemního bydlení zhruba dvojnásobný. Důvodem je fakt, že v Německu má nájemní bydlení dlouhou tradici. V průběhu 2. světové války byla v zemi zničena více než polovina bytového fondu, takže v poválečném období bylo nutné zajistit nové bydlení – logicky především nájemní. Podíl vlastnického bydlení tady proto v současnosti činí jen 46 procent a ve velkých městech méně než 30 procent. V hlavním městě Berlíně se podle údajů společnosti Zeitgeist Asset Management jedná dokonce o pouhých 15 %. K dalším okolním zemím patří Polsko. Zde většina obyvatel stejně jako u nás preferuje bydlení v osobním vlastnictví. Jeho podíl za posledních deset let vzrostl o zhruba pětinu. Ve svém vlastním domě či bytě tak žije přes 83 procent Poláků, tvrdí Zeitgeist Asset Management.

Nejvyšší podíl těch, kdo bydlí ve vlastním bytě, je z pohledu států střední Evropy v Maďarsku. I když údajně přesahuje 85 procent, trvale klesá. V roce 2012 to údajně ještě bylo 90 procent. V Maďarsku bydlí údajně v nájmu nejčastěji lidé ve věku 18‒35 let a pak ti, kteří se častěji stěhují za prací.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!