Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#128 Trigema: Nejsilnější nabídka nájemního bydlení na Praze 5 a Praze 2

1. července 2019 (00:00)

Nejvíce bytů se k nájemnímu bydlení v Praze nabízí podle dat Trigemy v páté a druhé městské části. V Praze 5 je to 16,5 a „dvojce“ 14,2 %

Nájemnímu bydlení se daří především v Praze 5, 2 a 4. Podíl těchto tří obvodů na celkové nabídce trhu s nájemním bydlením představuje dohromady více než 40 procent trhu. Okolo desetiprocentní hranice je ještě Praha 10 a Praha 1. Jinde v metropoli je trh s nájemním bydlením již méně rozvinutý. Podíl Prahy 3 a Prahy 6 představují shodně 8,4 procenta. V Praze 9 je to 8,37, Praze 8 je to 7,9 a Praze 7 pouze necelých 5 procent.

Uvedený vývoj tak do značné míry kopíruje situaci na trhu se starším bydlením. Značná část nabídky starších i nájemních bytů se rekrutuje ze sídlištních oblastí hlavního města a to pak také generuje vyšší podíl dotčených městských částí na celkové nabídce sledovaných nemovitostí. Uvedené charakteristiky však již nevypovídají o kvalitě tohoto bytového fondu. Podle řady expertů se do nabídek dostávají spíše méně kvalitní nemovitosti, jejichž cena někdy ani neodpovídá celkovému stavu daného bytu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!