Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#131 Nejvíce nových bytů, které se v Praze prodaly, je dvoupokojových

1. července 2019 (00:00)

Nejvíce nových bytů, které si našly v metropoli své zájemce, je dvoupokojových. V prvním čtvrtletí jich podle analýzy Trigemy bylo 36 procent.

Zájemci o nové bydlení si nejčastěji vybírají ze dvou a jednopokojových bytů. Jejich podíl na celkových prodejích je zhruba dvoutřetinový. Třípokojových se v prvním kvartálu prodala pouze pětina. Čtyřpokojových bylo necelých 10 procent.

Podobně jako u starších, tak i u nových bytů platí, že čím je daná jednotka menší, tím bývá jeho cena zpravidla vyšší. U jednopokojových bytů se v průměru cena prodaného bytu pohybuje okolo 125 000 korun na m2. Dvoupokojové bývají již naopak výrazně levnější, jejich cena je okolo 95 000 korun na m2. U třípokojových bytů se cena na m2 pohybuje okolo 94 000 korun na m2. Uvedenému trendu se pak vymyká cena bytů čtyřpokojových. Ty se prodávají totiž v průměru za 97 500 korun na m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!